Som čudná? Som iná?

Autor: Janka Štefková | 10.5.2011 o 0:46 | Karma článku: 4,27 | Prečítané:  1065x

Nemám už dvadsať, ale ani nie sto, mám dačo po tridsiatke. Ale aj tak nechápem dnešných mladých chalanov. Ale k veci. Snáď mi vy poradíte. Idem hrať napríklad tenis. S kamoškou, ešte s kamarátom a ďalším kamarátom. Prídem sama, veď ma nepoznajú, tak ma nebudú voziť na aute. Potom hráme, dobre sa bavíme. Popíjame, každý čo chce. Potom platíme. To, že by chalani zaplatili aspoň jeden drink nehrozí. Ani ten tenis neplatia, hoci stojí tri eura pre všetkých, čiže pár centov pre jednu osobu. Neriešim.  

 

Ale keď idme domov a jeden ma auto a pre štyroch a sme štyria a on sa nemá k tomu, aby nás odviezol, je mi nanič. Pre info - ide o chalanov cca vo veku 25 rokov.

Iný príklad. Kamošin syn má 21. Ideme posedieť. Moja kamarátka - jeho mama si dá kávu, ja nejaký koláč a kávu. Idem platiť. Ona - nie syn to zaplatí. A fakt, jej syn, s ktorým som sa videla cca 3x v živote to zaplatí. Sám a dobrovoľne. Lebo chce. Lebo je tak vyvhovaný. Som v nemom úžase. Chcem mať takého dobrého syna, ktorý mne aj mame potom vezme tašky a ešte je aj úctivý. Do očí sa mi tlači slzy. Viem, že toto tak skoro nezažijem.

Ďalší prípad. Kamarát, má auto, a ešte nikdy sa mi nestalo, že by ma po spoločnej akci nechal ísť peši, alebo samu. Vždy ma odviezol, na benzín nepýtal. A tak sa ja dnes pýtam- som ja tá, čo veľa chce, keď podľa mňa by sa chalan mal aspoň opýtať, či nepotrebujeme zviesť? To dnes dnešní chalani nepozvú ani na kávu, ani na pivo, teda na nič? Džentlmen -to už dnes neexistuje? Keď sa na to pýtam kamošky, ktorej kamoši to boli, je odo mňa o cca 10 rokov mladšia, dá mi pocítiť, že som akože šibnutá, lebo čo akože chcem? Ja neviem, ale asi som čudná, keď chcem základnú slušnosť. Alebo som bola inak vychovaná a môj otec a aj moji kamoši si vážili ženu. Zaujímavé, asi aj jej brat je potom šibnutý, keď po nás „chuderky" prišiel a odviezol nás domov... jej kamoši šli na tom svojom autičku sami...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?