Čudné móresy na prešovskej radnici

Autor: Janka Štefková | 8.2.2011 o 14:58 | Karma článku: 5,00 | Prečítané:  435x

Na prešovskom mestskom úrade platí divné pravidlo. Neviem, čo bolo dôvodom jeho vzniku, ale je na svete a musí sa dodržiavať. Nariadenie sťažuje robotu novinárom. Keď potrebuje redaktor napríklad vyjadrenie od náčelníka mestskej polície, náčelník, ktorý sa doposiaľ vždy vyjadroval už musí mať povolenie, ktoré mu dá ústne samotný primátor Pavel Hagyari. Bez toho sa nesmie vyjadriť ani k takej banálnej téme ako je napríklad počet kamier v meste. Neviem, odkedy toho nariadenie platí, ale ešte na začiatku roka to tak nebolo. Novinári, ktorí potrebujú vyjadrenia k nejakej téme teda zavolajú kompetentnej osobe, ktorá však nie je už kompetentná poskytnúť vyjadrenie.

 Dotyčný- teda tá kompetentná osoba zavolá primátorovi, kde sa často krát samozrejme nedovolá, lebo primátor má raz rokovanie, potom sedenie, potom otvára nejaké akcie, prípadne je na rokovaní s premiérkou ako to bolo napríklad teraz v pondelok. Alebo sa stane, že dotyčný povie, aby si novinár sám zavolal primátorovi a pýtal si povolenie. Lenže novinár si nemá čo pýtať povolenie, ale má písať, prípadne vyrábať šoty a poukazovať na  veci verejné. Najlepšie na celej veci je, že primátor – keď mu to pracovné povinnosti dovolia, samozrejme povolenie na rozhovor tej kompetentnej osobe dá. Takže nakoniec je všetko akože okej, ale novinár stráca čas, nervy aj náladu.  

Takýto prístup novinárom prácu zbytočne brzdí a sťažuje. Pre niektoré reportáže musí neraz čakať aj niekoľko dní. Nezmyslené nariadenie sa týka všetkých organizácii v pôsobnosti mesta. Takže milí novinári, máme sa na čo tešiť! Toto nariadenie vraj prešovskému primátorovi ktosi poradil. Dotyčný to zrejme nedomyslel a preto všetci pevne veríme, že tento divný predpis primátor zruší. A ak nie, nech je zariadené, že ku každej téme, ktorá sa týka mesta bude k dispozície niekto, kto novinárom podá vyjadrenie. A vtedy, keď ho potrebuje, nie o niekoľko dní. A bez toho, aby museli niekam a niekoľkokrát zbytočne telefonovať. A inak, som celkom zvedavá, koľko dní budem čakať napríklad vtedy, keď budem chcieť urobiť príspevok o pokazených kandelábroch v meste! 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin má k prezidentskej petícii bližšie, ako priznáva

Čím viac hlasov, tým ľahšie rozhodovanie o kandidatúre, tvrdí konšpirátor a bývalý minister spravodlivosti. Zneužitia svojich údajov sa nebojí.


Už ste čítali?